Firma Matusewicz Budowa Maszyn oferuje nowoczesne rozwiązania w zakresie chemicznej i elektrochemicznej obróbki powierzchni. Jesteśmy producentem linii galwanicznych, dostarczamy m.in. całe linie do anodowania, a także pojedyncze produkty, w tym wysokiej jakości wanny galwaniczne.

Zaprojektowane i wykonane przez nas wanny przeznaczone są do procesu anodowania. Proces ten jest jedną z metod galwanizacji powierzchni i wykorzystuje się go do zabezpieczania aluminium i jego stopów. Podczas tego procesu na powierzchni metalu wytwarzana jest warstwa tlenku, której zadaniem jest ochrona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Jest to skuteczny i bardzo popularny sposób zabezpieczania metalu przed korozją, a dodatkowo osiągamy trwały efekt dekoracyjny. Elementy, które poddawane są procesowi anodowania wykorzystuje się m.in. w budownictwie, przemyśle motoryzacyjnym, meblarstwie i wielu innych dziedzinach. Tutaj chcemy Państwu pokazać przykładową realizację zlecenia w zakresie dostarczenia wanien galwanicznych do anodowania.

Zgodnie z indywidualnym zamówieniem dostarczyliśmy do polskiego kontrahenta wanny o długości 8 metrów, szerokości 1,1m oraz głębokości 2,6m. Zamówienie obejmowało również projekt wraz z wykonaniem elementów wentylacji odciągowej (ssawy) oparów znad wanien w trakcie procesu. Gabaryty wanien wymagały dostawy specjalistycznym transportem.

Matusewicz Budowa Maszyn to firma, która kompleksowo i profesjonalnie podejdzie do każdego zamówienia. Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii.