Matusewicz Budowa Maszyn

Początek produkcji automatycznej linii do pokryć ZnNi

W lipcu rozpoczęliśmy realizację projektu budowy i dostawy automatycznej linii galwanicznej do pokryć ZnNi. Na obecnym etapie rozpoczęła się produkcja pierwszych podzespołów, między innymi 30 wanien galwanicznych o pojemności ponad 17m3 każda. Dostawa, montaż i uruchomienie urządzenia planowana jest jeszcze w tym roku. Linia będzie w pełni zautomatyzowanym i wysokowydajnym urządzeniem do pokrywania elementów stalowych.

Dziękujemy za zaufanie.
Czytaj dalej

Miedziowanie

Co warto wiedzieć o miedziowaniu metali?

Miedziowanie jest dość popularna usługą, jeśli chodzi o oferty galwanizerni. Wanny galwaniczne w wielu galwanizerniach codziennie wypełniane są przedmiotami, na których potrzebna będzie powłoka z miedzi. Powody mogą być różne. Miedź może pełnić po prostu funkcje dekoracyjne, dzięki swojemu charakterystycznemu, czerwonawemu kolorowi, jednak może także pełnić funkcje ochronne. Bardzo często nakłada się ją jako jedną z powłok przy tworzeniu powłoki wielowarstwowej. Czytaj dalej

galwanizacja metali

Po co w zasadzie galwanizuje się różne przedmioty?

Chyba każdy z nas słyszał o pojęciu galwanizacji i widział banery reklamowe firm, które świadczą tę usługę. Mimo to wiele osób nie do końca wie, na czym ona polega i po co się ją wykonuje. Galwanizacja wbrew pozorom nie jest bardzo skomplikowanym procesem. Jej fachowa nazwa to galwanostegia. Na co dzień używam, dotykamy i patrzymy na różne przedmioty galwanizowane, a nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Czytaj dalej

PCB, PCM, DES,

Maszyna do wytrawiania matryc tnących

W lutym 2018 roku ukończyliśmy produkcję kolejnego automatu w najnowszej wersji horyzontalnego systemu do wytrawiania stali. W pełni automatyczna maszyna wytrawia jednostronnie z blachy stalowej precyzyjne matryce tnące, służących jako wykrojniki instalowane na bębnach magnetycznych. Urządzenie wykonane jest w standardzie zasilania rynku amerykańskiego 110V/60Hz.
Pierwsze dwa urządzenia trafiły do naszego klienta w październiku 2016, przez ten okres intensywnie eksploatowane dostarczyły cennych danych, wykorzystanych w najnowszej wersji.
Bezawaryjna praca urządzenia oraz zaufanie do naszej marki bezpośrednio wpłynęły na kolejne zamówienie powyższego automatu.

Dzięki opracowanemu systemowi spryskującemu zmniejszyliśmy czas obróbki płyt o około 30% względem maszyn poprzedniej generacji, przy jednoczesnym poprawieniu jakości powierzchni. Wynik taki uzyskano dzięki równomiernej dystrybucji środka trawiącego na całą powierzchnię płyty oraz bardzo wysokiej rozdzielczości natrysku. Specjalnie opracowany transport pozwala na obróbkę płyt zabezpieczonych jednostronnie przed wytrawieniem, o grubości do 5 mm. Linia o szerokości roboczej 850 mm i długości zaledwie czterech metrów, tworzy bardzo wydajny i kompaktowy system.

Czytaj dalej

Matusewicz Budowa Maszyn

Dlaczego srebrzy się różne elementy?

Dzięki galwanizowaniu metali możemy nadać im nowe właściwości. W zależności od tego, do czego używany będzie dany przedmiot, dobiera się odpowiedni metal do wykonania powłoki. Jeśli chcemy, by był on wyjątkowo trwały, cynuje się go. Gdy chcemy, by miał wyjątkowe właściwości antykorozyjne i pięknie błyszczał – chromujemy. Metale miedziowane świetnie za to przewodzą prąd i stosowane są w elektronice, elektryce i telekomunikacji. A powłoki srebrne znalazły szerokie zastosowanie jako warstwa dekoracyjno-ochronna. Dlatego w procesach, które realizuje linia galwaniczna występuje między innymi proces srebrzenia metali.
Czytaj dalej

Matusewicz Budowa Maszyn

Dostawa wanien galwanicznych o długości 8 metrów do procesu anodowania wraz z elementami wentylacji odciągowej

Firma Matusewicz Budowa Maszyn oferuje nowoczesne rozwiązania w zakresie chemicznej i elektrochemicznej obróbki powierzchni. Jesteśmy producentem linii galwanicznych, dostarczamy m.in. całe linie do anodowania, a także pojedyncze produkty, w tym wysokiej jakości wanny galwaniczne.

Zaprojektowane i wykonane przez nas wanny przeznaczone są do procesu anodowania. Proces ten jest jedną z metod galwanizacji powierzchni i wykorzystuje się go do zabezpieczania aluminium i jego stopów. Podczas tego procesu na powierzchni metalu wytwarzana jest warstwa tlenku, której zadaniem jest ochrona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Jest to skuteczny i bardzo popularny sposób zabezpieczania metalu przed korozją, a dodatkowo osiągamy trwały efekt dekoracyjny. Elementy, które poddawane są procesowi anodowania wykorzystuje się m.in. w budownictwie, przemyśle motoryzacyjnym, meblarstwie i wielu innych dziedzinach. Tutaj chcemy Państwu pokazać przykładową realizację zlecenia w zakresie dostarczenia wanien galwanicznych do anodowania.

Zgodnie z indywidualnym zamówieniem dostarczyliśmy do polskiego kontrahenta wanny o długości 8 metrów, szerokości 1,1m oraz głębokości 2,6m. Zamówienie obejmowało również projekt wraz z wykonaniem elementów wentylacji odciągowej (ssawy) oparów znad wanien w trakcie procesu. Gabaryty wanien wymagały dostawy specjalistycznym transportem.

Matusewicz Budowa Maszyn to firma, która kompleksowo i profesjonalnie podejdzie do każdego zamówienia. Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii.

Matusewicz Budowa Maszyn

Czytaj dalej

Matusewicz Budowa Maszyn

Dostawa 26 linii galwanicznych do procesów obróbki i nanoszenia powłok

Działalność przedsiębiorstwa Matusewicz Budowa Maszyn wyróżnia przede wszystkim kompleksowość usług oraz indywidualne podejście do Klientów. Jako doświadczony producent linii galwanicznych podejmujemy się różnorodnych zleceń w Polsce i za granicą, dbając o to, aby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby Klienta. Chcemy Państwu zaprezentować galerię przykładowych realizacji, dzięki którym będą Państwo mogli dokładnie przyjrzeć się naszej pracy. Zakończyliśmy realizację zamówienia na dostawę i uruchomienie 26 linii galwanicznych dla zagranicznego kontrahenta. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje, a także zdjęcia.

Zamówienie obejmuje między innymi dostawę linii do poniższych procesów:

Linia ręczna do procesów chromowania i oksydowania,
Automat zawieszkowo–bębnowy  do procesów Cynkowania (Zn) oraz Kadmowania (Cd),
Zmechanizowana linia do obróbki stopów magnezu (Mg),
Linia zawieszkowa ręczna do obróbki stopów aluminium (Al),
Półautomatyczna linia do pokrycia detali ze stali nierdzewnej,
Zmechanizowana linia zawieszkowo-bębnowa do procesów Ni, Cr, Ms, Sn-Zn, Sn-Bi,
Automat zawieszkowy do procesów Ni, Cu, Sn-Zn – obróbka stopów aluminium (Al),
Automat  zawieszkowy do obróbki stopów aluminium (Al),
Linia ręczna do trawienia stali,Zmechanizowana linia zawieszkowa do fosforanowania stali i aluminium,
Automat zawieszkowy do obróbki tytanu (Ti),
Automat zawieszkowo-bębnowy do procesów Ag, Ag-Sb,  Sn-Bi oraz detali ze stal i stopy Cu,

Czytaj dalej

oczyszczalnia-sciekow

Co się dzieje ze ściekami z galwanizerni?

Ośrodki przemysłowe takie jak malarnie, farbiarnie czy galwanizernie produkują bardzo wiele toksycznych ścieków. W farbach i kąpielach galwanicznych znajduje się bardzo wiele metali ciężkich, które są niebezpieczne dla środowiska i ludzi. Ścieków tych nie można po prostu wylać – wszystkie toksyczne substancje w nich  zawarte zatrułyby okolicę. Za takie działanie galwanizernia mogłaby dostać bardzo wysoką karę finansową. Polskie prawo nakazuje tego typu firmom zająć się ściekami w odpowiedni sposób.

Czytaj dalej

Matusewicz Budowa Maszyn

Profesjonalne planowanie i budowa linii galwanicznych

Zaplanowanie linii galwanicznej to duże wyzwanie. Niejeden producent linii galwanicznych stawał przed zadaniem zaprojektowania nie tylko linii uniwersalnej dla zwykłego zakładu galwanicznego, ale także musiał stworzyć specjalistyczną linię galwaniczną na przykład dla firmy z branży lotniczej. Aby firma galwanizacyjna działała płynnie, wydajnie i zarabiała na siebie, potrzebna jest specjalistyczna wiedza i ogromne doświadczenie już na etapie jej projektowania.

Czytaj dalej